Dywan miejscem zabaw Twoich dzieci

Dywany w ostatnich czasach ponownie pojawiają się w domach. Powodów ich powrotu nie należy szukać wyłącznie w nowych trendach i innowacjach związanych w ich produkcji i designie. Sporo do powiedzenia mają także psychologowie i kreatorzy wnętrz. Dywany nowoczesne o rozwiniętej kolorystyce, posiadające fantazyjne, przeróżne kształty, fasony lub włókna nie tylko chronią podłogę, lub ocieplają i wygłuszają mieszkania, ale przede wszystkim działają na uczucia. Potrafią stworzyć unikalną atmosferę w naszych pokojach.

Dywan stał się miejscem zabaw dla twojego dziecka nieraz na całe godziny. Zadbajmy o jego jakość, a sprawimy naszemu maluchowi piękny i spokojny kącik do spędzania wolnego czasu. Sklep z dywanami pomoże w właściwym wyborze.

Dywany nie tylko z bajek

Wszyscy znamy baśniowe opowieści o tajemniczym latającym dywanie. Rodzice opowiadają tę historię dzieciom z różnych części świata na przestrzeni wielu lat. Nawet w samym Koranie daje się odnaleźć nawiązania i wzmianki o podobnych historiach. W twórczości Marka Twaina dywan pełnik rolę transportu w Krainie Wiecznej Szczęśliwości, jednak to dopiero „Baśnie z tysiąca i jednej nocy“ w pełni spopularyzowały magiczne właściwości dywanu. Literatura sprawiła, że pozornie zwykły przedmiot, będący wyposażeniem prawie każdego domu, w wyobraźni dziecka stał się miejscem przygód we własnym pokoju.

Dywan w czasach współczesnych

Dywany od dawna nie są wyłącznie inspiracją dla fabuł literackich. Dzięki technologicznym nowinkom projektanci i naukowcy mogą tworzyć zaawansowane wzory i ulepszać materiały, które używa przy produkowaniu włókien. Naukowcy z uniwersytetu na Harvardzie dowiedli, że latający dywan nie musi być wytworem wyłącznie z wyobraźni. Projekt byłby możliwe, jednak przy wyjątkowo nikłych wymiarach. Nauka udowodniła, że magia może zaistnieć w realnym życiu.

Najnowsze technologie podsuwają potwierdzenie, że dotychczas niemożliwe rozwiązania mogą stać jak najbardziej realne. Produkty codziennego użytku coraz mocniej odzwierciedlają współczesną wiedzę. Wiele dowodów dostarczają codzienne zakupy, gdy jako rodzice szukamy dla naszych pociech antyalergicznych przedmiotów. Do zdrowych przedmiotów mogą zaliczać się nawet… nawet dywany, coraz bardziej odporne przed roztoczami.

Dywany w Polsce potrafią zwalczać roztocze

Niezwykły dywan, który poprzez specjalną budowę potrafi hamować rozwój roztoczy i znacznie wolniej się brudzi, stworzyli naukowcy z Instytutu Włókiennictwa w Łodzi. Zespołem kierowała dr Małgorzata Cieślak. Za powstanie specjalnego dywany naukowcy otrzymali nagrodę specjalną podczas „Międzynarodowej Wystawy Wynalazczości Women Inventor 2009” w Seulu. Dla Polskiej Agencji Prasowej Dr Cieślak wyjaśniała, „że o właściwościach antyroztoczowych dywanu zdecydowały trzy czynniki: odpowiednia budowa dywanu, dobór materiałów włókienniczych i zastosowanie specjalnych środków chemicznych o właściwościach antyroztoczowych i antyadhezyjnych”. Równocześnie dodała, że „rozwój roztocza hamują zastosowane w nim środki chemiczne, które – choć uniemożliwiają życie pajęczakom – są w pełni bezpieczne dla człowieka i dopuszczone do użytku.”

Artykuł powstał dzięki współpracy z firmą piekne-dywany.pl (dywany shaggy)

+

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Shares